İntermed Sağlık Grubu
İntermed Sağlık Grubu, Avrupa’nın 16 ülkesinde radyolojik görüntüleme, tıbbi laboratuvar ve kanser tedavisi alanlarında hizmet veren Affidea bünyesinde bir kuruluştur. Affidea, tıp teknolojisinin en ileri seviyede kullanıldığı 157 merkezinde, 3.000 civarında tıbbi personel ile kendi hizmet verdiği alanda tüm Avrupa’da lider bir kuruluştur. Affidea atılımcı yapısı, personel kalitesi, çağdaş teknolojik alt yapısı ve kurumsallığı ile global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
Affidea, Türkiye’de iki ayrı yapı olarak yoluna devam etmektedir. Türkiye’deki diğer firmamız “Ultra” devlet hastanelerine, üniversite hastanelerine ve özel hastanelere radyoloji ve kanser tedavisi ile ilgili hizmetler veren ve kendi alanında çok başarılı bir firmadır. Diğer kolumuz ise özel sağlık sektöründe hizmet veren İntermed Sağlık Grubu’dur.
İntermed, 1982’de Nişantaşı’nda kurulmuş ve ilk günden bu yana aynı adresinde aynı duyarlılıkla hizmet vermiş, Türkiye’nin en eski ve en saygın özel sağlık kurumlarından biridir. İlk günden bu yana daima çağdaş, hasta odaklı ve butik yapısını sürdürmüştür.
İntermed Polikliniği 2008 yılında “Euromedic International” (2014 yılında Euromedic ismi Affidea olarak değişmiştir) tarafından devralınmıştır. Akabinde yoğun bir teknoloji yatırımı yapılmış; ayrıca eksik branşları yetkin hekimler tarafından doldurulmuştur. Bugün itibariyle İntermed Nişantaşı şubesi hemen hemen tüm branşlarda hizmet veren hekim kadrosu, tecrübeli personeli ve dünya çapında teknolojik alt yapısı ile hem klinik branşlarda hem de diyagnostik branşlarda çok gelişmiş bir merkezdir.
İntermed, sadece 256 kesitli ve üretici firma tarafından Avrupa’da ilk defa İntermed’e kurulmuş; tetkikler esnasında çok düşük radyasyon dozu ile çalışan BT cihazı, 3 Tesla özelliği ile çok net görüntü veren ve özel çekimler de yapabilen MR cihazı ile değil; özellikle meme ve tiroid hastalıkları başta olmak üzere alanında son derece yetkin radyoloji doktorları ve çağdaş cihaz-ekipman parkı ile görüntüleme tetkiklerinde bir markadır.
İntermed, 2009 yılında tıbbi laboratuvar bölümünü binasından dışarı taşıyarak merkezi bir laboratuvar kurmuştur. Bu laboratuvar kısa zamanda bugün “İntermed Laboratuvarı” markasıyla İstanbul’a yayılmış 3 şubesi (Bebek, İstinye, Kemerburgaz) ve tüm İstanbul coğrafyasına servis veren mobil laboratuvar personeliyle bir markadır. İntermed Laboratuvarı, tüm testlerine ait sonuçlarının doğruluğunu devamlı dış kalite kontrol programları ile test ettirmektedir. Merkez laboratuvarımız dış hizmetlerinin yanında tüm polikliniklerimize de hizmet vermektedir.
İntermed Sağlık Grubu, 2011 yılında Unimed Polikliniğini bünyesine katmıştır. Unimed, 1990 yılından bu yana aynı adreste hizmet veren, mesleki uzmanlık ve tecrübelerini ileri teknoloji ile birleştiren ve etik anlayışı ile son derece saygı duyulan bir şifa merkezi olmuştur. Devralındıktan sonra polikliniğin tıbbi cihazlarının önemli kısmı değiştirilmiş ve iç mekânlar tamamen yenilenmiştir.
İntermed Sağlık Grubu’nun marka ve büyüme stratejileri çerçevesinde Unimed, 2016 yılı Nisan ayında Çiftehavuzlar’daki yeni binasına taşınarak hizmet alanını 3 kat büyütmüştür. Yeni binada hizmet spektrumuna fizik tedavi ve çocuk hastalıkları departmanlarını eklemiş; ayrıca radyoloji bölümüne de daha önce bina şartlarından dolayı kurulamayan MR cihazı kurulmuştur. Artık “İntermed Çiftehavuzlar Şubesi” olarak hizmetlerine devam edecek merkez, 40’ın üzerindeki hekim sayısı, 50’nin üzerindeki tıbbi personeli ile İntermed Sağlık Grubu’nun en yeni ve en büyük üyesidir.
İntermed Sağlık Grubu bir başka ayrıcalığa da ev sahipliği yapmakta; farklı uzmanlık alanlarından hekimlere muayenehane altyapısı hizmeti sunmaktadır. Çiftehavuzlar ve Caddebostan İntermed Şubelerinde idari ve teknik altyapı desteği sunduğumuz “Doktor Ofisleri”nde her biri kendi alanlarında çok değerli hekimler muayenehane hizmeti vermektedirler.
Doktor Ofisleri’ndeki muayenehane hastalarına İntermed Sağlık Grubu’nun üst düzey görüntüleme ve laboratuvar hizmetleri de büyük bir kolaylık ve güven sağlamaktadır. Modern bir ortamda muayenehane hekiminizle görüşüp tetkiklerinizi tamamlamanın konforunu yaşayın.
Grubumuz, hala bünyemizde çalışmaya devam eden değerli hekimlerimiz İntermed Polikliniği kurucusu Dr. Hasan İnsel’e; Unimed Polikliniği Kurucuları Dr. Sungur Çıvga, Dr. Ergün Özgüç, Dr. İnkılap Taşbaşı, Dr. Aynur Çıvga ve Dr. Zuhal Apaydın’a minnetlerini sunar.