POLİKLİNİK HİZMETLERİ

İntermed Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü; alanlarında tecrübeli ve söz sahibi, güncel gelişmeleri izleyen ve uygulayan hekimlerimizden oluşmaktadır.
Koruyucu hekimliği ilke edinmiş bölümümüzde yapılan işlemlerden bazıları;
 • Rutin kadın hastalıkları muayenesi, 
 • Gelişmiş ultrasonografi cihazları sayesinde karından ya da vajinal yol ile yapılan tanısal işlemler, 
 • Kadın doğum muayenelerine en sık başvurma nedeni olan vajinal akıntı ve enfeksiyonların teşhis ve tedavisi, 
 • Rahim ağzı kanser (serviks ca) taraması olan PAP Smear, 
 • HPV DNA taraması,
 • Rahim ağzının kamera ile incelenmesi (kolposkopi) ve kolposkopik biyopsi ile rahim ağzı kanseri öncül lezyonlarının tanısı (CIN I / II ve III), 
 • Elektrokoter, kriyoterapi ve LEEP konizasyon ile tedavisi,
 • Yumurtalık (over) kistlerinin tanı, takip ve tedavisi, 
 • Rahim iç duvarı (endometrium) kaynaklı problemlerin (kalınlaşma , hiperplazi, endometrial polip, vs.) tanısı için endometrium biopsisi ve tanısı konulan hastalıkların tedavisi, 
 • Kadınların en sık görülen iyi huylu tümörü olan myomların tanısı ve gerekli tedavisi,
 • Kısırlık (infertilite) tanısı, gereğinde yumurtlama uyarılması (ovulasyon indüksiyonu), takibi (monitörizasyonu) ve aşılama (inseminasyon) işlemleri, 
 • Aile planlaması için kullanılacak yöntemlerin danışmanlığı, seçimi, hormonlu ya da bakırlı rahim içi araç (spiral) uygulanmasıdır. 
Normal ve Riskli gebeliklerin takibinde gelişmiş dört boyutlu ultrasonografi cihazları ve modern laboratuvar olanakları kullanılmaktadır. Gebelik takipleri sırasında yapılması gereken 11-14. hafta testi (ikili test), ense saydamlığı (NT) ölçümü, anne kanında serbest fetal DNA taraması, dörtlü ya da entegre test gibi genetik anomalilerin tanınmasında katkıda bulunacak doğum öncesi (prenatal) tarama testleri uluslararası güncel kılavuzlar eşliğinde başarı ile uygulanmaktadır.
Menopoz dönemindeki hastalarımız için jinekolojik muayene, genital bölge ultrasonografisi, hormon değerlendirilmeleri için laboratuvar çalışmaları, servikal smear, mamografi, meme ultrasonografisi, kemik yoğunluğu ölçümü ile bu hassas ve önemli dönemin en sağlıklı biçimde geçirilmesini sağlayacak şekilde tanı ve tedavi işlemleri yapılmaktadır.
Genital Estetikle ilgili sorunların çözümünde kozmetik jinekoloji ile ilgilenen Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanımız tarafından her türlü genital estetik cerrahileri (vajinal daraltma-vajinoplasti, dış genital bölge operasyonları-labioplasti, hoodoplasti, vs.) ve ameliyattan çekinen ya da operasyon için uygun olmayan hastalarımız için son yılların en çok tercih edilen uygulamaları olan ameliyatsız genital estetik uygulamaları yapılmaktadır.
Bölümümüzde kozmetik jinekoloğumuz tarafından radyofrekans yöntemi ile ameliyatsız vajinal daraltma, cinsel uyarı artırılması, idrar kaçırma tedavisi, menopozda vajinal kuruluk ve ağrılı cinsel ilişki tedavileri uygulanmaktadır.
Vajinismus ve diğer cinsel işlev bozuklukları tanı ve tedavisi cinsel terapi ile ilgilenen uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.